CukxXm

Nevíte, kolik stojí vlastní výroba limonád?

Je mi 10 let, o životě toho ještě moc nevím, ale chtěl sem se zeptat kolik stojí výroba vlastních limonád, prodávali by se přes internet.

Dobrý den, chtěl sem se zeptat kolik stojí vlastní výroba limonád?

PS: nikdo přece netvrdí že je to jednoduché, není to jednofuché ale snad ne nemožne..

Odpovědi
elkon

To není tak jednoduché, jak si představuješ. Je k tomu potřeba mít technologické zařízení, řadu povolení a další věci. Pokud ale budeš dělat limonádu pro vlastní potřebu doma, je to za pár korun a návody najdeš někde na webu.

Hufnágl

Vlastní výroba je velmi levná. Stačí ti kvalitní voda, různé ovocné šťávy, sladidla, umělé příchutě a barviva.
P.S. Trh je přesycen, takže nemáš šanci se na něj dostat.

Kelt

Potřebuješ zařízení, nějakou plnící linku, suroviny, výrobu PET lahví, a možnost distribuce. Zařízení musí splňovat určité podmínky, především hygienické. Pak už jenom vyrábíš. Čím více vyrobíš, tím máš menší náklady na jednu láhev a podle odbytu ti roste zisk. Bylo by to pěkné v tomto oboru podnikat, ale trh je přesycen, tak nevím.

aliendrone

To záleží na tom, CO si představuješ po tímto pojmem („vlastní výroba limonád“). Klidně je můžeš míchat doma v kuchyni se zanedbatelnými náklady, na druhou stranu velkokapacitní provoz s produkcí bambilion hekťáků denně vyjde na stovky milionů (budovy, zařízení, ostatní mobiliář včetně dop. prostředků atd.) :)

Michálek1245

Zařízení, plnící linka, zdroje, sklady, expedice. Jako co si budeme povídat, je toho poměrně dost. Jako ideálně je to mít na jednom místě, takže nějaká montovaná hala. Do toho samozřejmě zaměstnanci a tak dále. Podle mě se to nevyplatí dělat v nějakém domovarnickém měřítku, protože vám pak hrozně vyleze cena.