Xio

Jaká je rovnice i výsledek neutralizace (kyselina dusná + hydroxid vápenatý)?

Dobrý den , chtěl bych vědět rovnici i výsledek neutralizace (kyselina dusná + hydroxid vápenatý) předem děkuju za odpověď
Doplňuji:
děkuju moc za odpovědi , jen bych ještě chtěl zeptat jakto že, je ta kyselina dusná pojmenována takhle ? má chyba byla to že jsem myslel že je to HNO .

Odpovědi
Quimby

H2N2O2 + Ca(OH)2 → CaN2O2 + 2H2O
výsledek je samzřejmě to napravo, což snad dokážet správně pojmenovat.