Dobrý den chtěl bych se zeptat zda profese lakýrník má nárok ze zákona na týden dodatkové dovolené.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ze zákona máte nárok na dovolenou v délce 4 týdnů.
Dodatková dovolená není ze zákona.
Takže pokud zaměstnavatel nedá, nemáte nárok.

Další odpovědi
cukrar

Ne nemá.

Jambalaya

Na dodatkovou dovolenou ze zákona byste měl nárok pokud pracujete ve zvlášť těžkých podmínkách dle ZP § 215 ZP viz odkaz. Musíte sám posoudit zda patříte do některé z uvedených kategorií.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h3.aspx

slimaczek

Záleží v jakém prostředí pracujete. Pokud pracujete jako lakýrník v uzavřené lakovně,a hygienik v rámci zařazení prací do kategorií (§ 37 zák.č. 258/2000 Sb.)stanoví, že se jedná o práci a pracoviště zdraví škodlivé a zařadí vaší práci do rizikové kategorie- zejména 4 kategorie- může u vás vznikat i nárok na příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí. Ovšem pokud budou splněny podmínky ztíženého pracovního prostředí daného Nařízením vlády č. 567/2006 Sb. Pokud ano, náležel by vám i nárok na 1 týden dodatkové dovolené. Pokud ovšem v takových podmínkách nepracujete, nárok na příplatek ani na dodatkovou dovolenou nemáte.