bobaaa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné dát do digestoře i jiné žárovky, než předepsané od výrobce. Popřípadě jaký

Nejlepší odpověď
Funna

na univerzální otázku univerzální odpověď…takovou, kterou ti dovolí patice a která se ti tam vejde a nebude se v tom malé prostoru přehřívat…

Další odpovědi
Drap

Ideální je samozřejmě dát novou žárovku stejné hodnoty jáká byla původně. Slabší bez problémů, u silnější je potřeba hlídat přehřívání.

franku

Dneska je nejlepší diodové osvětlení.Malá spotřeba a nehřeje se.

honza19hk

jde ale není vhodné tam dávat místo 25W třeba 100W. měla by tam být stejná nebo slabší.V malém uzavřeném prostoru se žárovka špatně chladí a odejde,v horším případě jelikož je digestoř mastný,může vzniknout požár.

Druhá možnost je ty ledky,v tom případě tam můžeš dát třeba 60W.
Ledky se nehřejí tolik jako klasická žárovka. Ale svítí bíle.

kablik

prosímtě, k čemu takovýto experiment? podobnou žárovku dostaneš v každé prodejně elektro nebo supermarketu za pár kaček, není nad originalitu