Lantrr

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na stanovy občanských sdružení/spolků ze zákona. Viz.: doplňující informace .

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na stanovy občanských sdružení/spolků ze zákona. Rád bych založil o.s./s.z. a chtěl bych se zeptat ,jestli je nějaký přesný vzor/řád ,jak by měly vypadat jeho stanovy? Přesněji jestli je o.s./s.z. povinno do stanov zařadit i to ,že každý člen má právo volit a být zvolen a jestliže je možnost aby o o.s./s.z a o jeho aktivitách rozhodoval jen jeden člověk (zakladatel) ,který by svou funkci vykonával doživotně a nebo by jmenoval svého zástupce,pobočníká nebo nástupce? Předem děkuji všem za odpoveď.

Nejlepší odpověď
Drap

Vše najdeš lehce na netu. Třeba zde.:
http://obcan.ec­n.cz/text.shtml?ap­c=pj--1-132554&x=133259
Jinak se lze dotázat na všechny podrobnosti na MV