Rtep

Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Jsem vedený na a nevim zda za mne bude odvadet socialni a zdravotni dale UP nebo zamest

Nejlepší odpověď
Drap

Po dobu registrace na ÚP za vás sociální i zdravotní hradí ÚP

Další odpovědi
fablen

Pokud nemáte zaměstnavatele a jste vedený pouze na úřadu práce, pak jste pojištěncem státu v případě zdravotního pojištění. Sociální pojištění za Vás nikdo neplatí (povinné není).

Pokud máte zároveň nějaký přivýdělek do 4.000,– hrubého, pak záleží na tom, jaký DRUH pracovního poměru máte sjednán (z dohody o provedení práce se soc. ani zdrav.poj. neplatí, z dohody o pracovní činnosti ANO)