Ehueuehdbe78

Co mam dělat dělat, když ani jedna střední škola nemá volna místa? (infoabsolvent)

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den chtěl bych se zeptat co mam delat dal kdyz ani jedna stredni skola nema volna mista (infoabsolvent)

Odpovědi
Nela56

Nějáké školy určitě musí udělat druhá kola aby zaplnily třídy, ale možná to nebude ve tvém městě a budeš muset být na intru, nebo dojíždět.. Nevím, jak to přesně je, ale není ještě brzo na druhá kola ? Já se třeba teprve včera dozvěděla o tom, že jsem se dostala na odvolání :) Být tebou zeptám se vašeho poradce ve škole, ten náš mi taky hodně pomohl s těmito věcmi :)

U7hh

Mam to same

annas

"Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí v letošním roce NENÍ přípustné
z důvodu urychlení procesu přijímání.

Byl nahrazen institutem nového rozhodnutí podle správního řádu. Nové rozhodnutí se na rozdíl od dřívějšího odvolání řeší pouze na úrovni školy, tedy bez zásahu krajského úřadu.

Na uvolněná místa po úspěšných uchazečích, kteří si vyberou jinou školu, bude moci přijmout původně odmítnuté žáky přímo ředitel školy (po uplynutí lhůty pro odevzdání zápisových lístků).

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/od­volani-se-u-letosnich-prijimacek-na-ss-rusi-druhe-kolo-bude-40326233

Seznam volných míst najdete na stránkách kraje,.

https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-07

„Přehled škol v daném kraji, na něž je možné se v druhém a dalších kolech hlásit, najdou zájemci na webových stránkách krajských úřadů, v případě pražských škol na webu magistrátu. Zmíněné weby se vyplatí sledovat průběžně, seznamy volných míst se aktualizují. Není vyloučené, že se na některých školách bude přijímat ještě v době prázdnin.“

Musíte pravidelně sledovat stránky všech středních škol. Akltualizují je, když se uvolní místo,.

Syn mé známé se dostal na 2 školy, když na té první, byl 3. pod čárou,
přihlásil se na druhou. Jenže na té první se uvolnilo místo, tudíž tu druhou zrušil a nastoupí na první, o kterou měl větší zájem.

elkon

Zkus to za rok. Píšeš to stylem, jako když je ti jedno jaká je to škola, hlavně aby byla střední.

Emefej

Učiliště.