Avatar uživatele
Varnsdorf

Na 2. den po oslavě jsem jel autem, zastavila mě PČR, nadýchal jsem zbytkový alkohol. Nevíte, co bude dál?

Dobry den chtel bich se zeptat 7.3.2019. Jsem slavil pritelkyni narozeniny vipil jsem 4 piva a 2 panaky vodky zacal

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Zacal sem pit v8:00 vecer a hnet ten vecer za dvehodky jsem sel spat stal sem 8.3.2019 rano 9:00 visprchoval sem se najed a bilomi dobre tak jsem sel kdochtorovi si potvrdit spravu do prace jen ze me zastavila hlidka a nadichal sem zbytkovi alkoho 0,31 poto 0,24 potom 0'21 ridicak mi nechali jen ze nevim nacem jsem nemohu ani spat vite bez ridicaku stratim praci i bydleni jsem zacatecnik a nevim co ajak prosim porad te Dekuji .

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1845 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pojem „zbytkový alkohol“ trestní právo nezná. Nad 1 promile je to trestný čin, kdy zcela jistě bude následovat zákaz řízení. Ve tvém případě se jedná o přestupek, který bude projednáván v přestupkovém řízení a odnětí řidičáku je možné, ale ne nutné. https://www.skrblik­.cz/auto/poku­ty-a-prestupky/pokuta-za-rizeni-pod-vlivem-alkoholu/
Řízení pod vlivem alkoholu do 0,3 promile:
Žádné bodové ohodnocení, přestupek je řešen ve správním řízení, kde hrozí pokuta 2 500–20 000 Kč a zároveň zákaz řízení na 6–12 měsíců.
Řízení pod vlivem alkoholu nad 0,3 promile
Přestupek za 7 bodů, pokuta 2 500–20 000 Kč a zákaz řízení na 6–12 měsíců.
Nezbývá, než si počkat na výsledek řízení, zřejmě budeš pozván k vysvětlení.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Když čtu ty pravopisné chyby v tvé otázce a porovnávám s naměřenou hodnotou alkoholu, tak ti musí chybět na klávesnici písmeno y, nebo policajti měli špatný přístroj nebo neumí měřit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Pokud Vám napočítali na potřetí 0,21, nebude z toho nic, proto Vám vrátili i řidičák.
Jinak by ho zardželi. Nespáchal jste přestupek proti zákona 361/2000, ale proti češtině ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Je zvláštní, že Tě nevzali rovnou na krev. Pak jde o to, jaký provedli záznam, co jsi podepsal… Podle alko v dechu nelze odhadnout, jestli jde o zbytkáč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Co bude dál ti určitě řekli.
Co s tím má společnýho návštěva doktora?
Už to je dost let, ale mě naměřili 0,33. Zákaz řízení na 6 měsíců a 4 000 Kč pokuty.
Ber to jako ponaučení.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… podle stylu psaní to muselo bejt daleko víc, když v tom lítáš ještě teď …

před 1844 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

V sobotu večer se mi to při kontrole potvrdilo, po Birellu nadýcháš 0.

před 1845 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek