Kacik_2

Je možné zneužít OP, třeba uzavřít půjčku, když má dotyčný jeho fotokopii?

Původní dotaz
Dobry den,chci se zeptat,zda jde zneuzit op,kdyz dotycny ma fotokopii?Uzavrit na ni jakkoukoliv pujcku?Dekuji

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Hlada

Možné to je, takto uzavřená smlouva by ale byla neplatná a postiženému by z ní nevyplývaly žádné závazky.

ivzez

Ano, je to možné.
Proto se také nedoporučuje někomu posílat
kopii OP nebo dovolit její pořízení.

Jako výjimku bych viděla snad jen zaměstnavatele,
tomu jedinému bych povolila pořízení kopie.
Všude jinde trvám na ručním opsání potřebných údajů.

Hlada má pravdu ohledně neplatnosti smlouvy,
ale stejně by bylo nutné počítat s řadou nepříjemností
prokazování, případně soudem.