jan01

Dobrý den,chci se zeptat, zda cyklostezka spadá do věcí veřejného zájmu?

Ke stezce vede pouze cesta, která je v soukromém vlastnictví majitelů okolních pozemků. Může obec na tento pozemek uvalit břemeno chůze a jízdy, a to bez souhlasu majitelů?

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, cyklostezka může být věc veřejného zájmu (říkám „může být“, ne že vždy je).
Zásah do soukromého vlastnictví není žádná sranda, ale na druhou stranu – jak moc vás to omezí?

Další odpovědi
mosoj

Ta steska snad vede odněkud někam !
Takže k ní určitě bude více cest.