iguana

Dobry den,chci se zeptat,vlastnim vuz Skoda Felicia r.v. 1960.Ziji trvale v zahranici,na­posledy jsem zaplatil pojistku.

.Nyni bych chtel auto pojistit.Nevedel jsem o novem zakone,ze musim dat znacky do depositu a platit stale pojistku.Prosim pomozte mi nebo poradte,jak bych se vyhnul pokute.Opravdu jsem se nezdrzoval na uzemi CR.Dekuji.Tomas Katz
Doplňuji:
naposledy jsem zaplatil u Kooperativy v roce 2006.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den.
Od Kooperativy byste měl mít doklad o bezeškodním průběhu pojištění. Pokud jej nemáte, tak si jej vyžádejte a auto si nechejte znovu pojistit. Svého času měla velmi výhodné pojištění pro starší vozidla ČSOB P.
Napište na Českou asociaci pojistníků, že jste se dlouhodobě zdržoval mimo republiku a proto jste neodevzdal SPZ do depozitu.
Pokud jste měl pojištění zrušeno (vypovězenou pojistnou smlouvu u Kooperativy), tak by to mohlo s tímto zdůvodněním projít. Odjížděl jste z republiky ještě před platností nového zákona, a to musí pojišťovny respektovat.
Pokud jste pojistnou smlouvu nevypověděl, tak Vám byla nejspíše z důvodu neplacení zrušena pojišťovnou. V tom případě ale budete mít u Kooperativy nedoplatek pojistného, který pojišťovna nejspíše vymáhala, nebo stále se snaží vymoci. Bude třeba zjistit, jestli nějaký dluh vůči Vaší osobě neeviduje a v případě, že tam jakákoliv částka je neuhrazena, tak to bude chtít velmi diplomatické jednání, abyste se co možná nejvíce vyhnul zbytečným sankcím.
Napište laskavě do diskuze k této otázce, jak to se závazky ke Kooperativě máte.
Podíváme se na to podle Vaší skutečné situace.

Další odpovědi
ReHu

Tu feldu ti tiše závidím. Dost jsme se s ní kdysi najezdili. Se stahovací střechou 🙂.
Ale s tím pojištěním, optala bych se v pár pojišťovnách, co oni na to.

cukrar

Nějak jsem nepochopil dotaz… jen upřesním, depozit platí mnoho desítek let..
pojistit vozidlo je třeba, když se provozuje, tak jak je to stanoveno v zákoně. Není třeba psát na asiociaci, ohledně neodevzdání značky. To tam nařeší, musíte na obec, kde je vozidlo evidováno… i když nevím nač se ptáte…

iguana

u Kooperativy nemam zadne pohledavky.Katz