Dobry den Chci se zeptat,pri ztrate dobirkove poukazky jaky je postup?

Dobry den
Chci se zeptat,pri ztrate dobirkove poukazky jaky je postup?
Jedna se o to:
Poslem balik na dobirku,adresat to prevezme,a postacka da dobirkovou poukazku do schranky uz me,ale nekdo to vytahne,nebo se to vypadne.Tak co se da delat?Jaky je dalsi moznost?

Nejlepší odpověď
terry

Poptala bych se na poště.
Stejná otázka mě už taky napadla. Vždy, když fouká vítr a beru ze schránky tu poukázku.

Další odpovědi
WeeBear

Vypadnout to nemůže, na dobírkovou poukázku je fóliová kapsa připevňující se na balík, je natěsno a poukázka z ní nemá šanci vypadnout. A nevím, proč by někdo měl poukázku brát, když z ní stejně nic nedostane..

Odesílatel zajde s podacím lístkem zásilky na poštu, vše sdělí pracovnici za přepážkou a ta mu už řekne reklamační postup. Na podacím lístku je přesné číslo zásilky, tudíž si ihned může zjistit, zda peníze už nebyly vybrány v databázi systému Apost.

fablen

WeeBear: ne vždy na naší poště dávali dobírkovou složenku do foliové obálky (nevím co bylo důvodem – zda je neměli skladem? Trvalo to cca 3 týdny). Pouze je na 2 místech přilepili malým „lepítkem“ a složenka proto občas skutečně odpadla a na balíku nebyla. Často mi pak přišla složenka zcela nově vypsaná od adresáta a navíc k vyplacení v hotovosti, přestože jinak mám úhradu směrovanou na účet. Foliové složenky jsem si už sehnala a sama si je proto lepím na balík.