varg

Dobrý den, chci se zeptat o radu, budeme se s manželkou rozvádět, ale máme společné dluhy, udělali jsme si konsolidaci

ona mela dluhy jeste nez jsme se vzali ale ted nem to vse sloucili tak naco mam narok a jak se to bude resit diky o radu nebude lepsi tu konsodylaci zrusit a udelat si ji kazdy zvlast? diky s pozdrave roman

Odpovědi
Drap

Dluhy jsou tímto vás i manželky, takže pěkně na půl

Lindra

Dobrý den,myslím že konsolidací půjček zanikly dluhy které měla vaše paní než jste se vzali a vznikl bohužel jeden společný maželský dluh,který se při rozvodu rozdělí rovným dílem mezi oba manžele(pokud se nedohodnou jinak).

WeeBear

Pokud to byly její dluhy ale konsolidace je na váš společný (případně jen na váš) účat, tak je to složitější.

Pokud s rozvodem souhlasíte oba, tak je to jednodušší, měli byste se jednodušeji domluvit na tom, co a jak.

Pokud je konsolidace jen na její dluhy (nebrali jste si peníze navíc do domácnosti např. na auto, které jste užívali společně) a ona souhlasí, že si je zaplatí, tak není co řešit, konsolidace se jen převede na její účet, více by vám to vysvětlili v bance, kde konsolidaci máte.Pokud souhlasí, stačí, když sepíšete dohodu o rozdělení majetku+dluhů notářsky ověřenou jako doložení soudu.

Pokud však nesouhlasí, tak si bohužel budete muset vyběhat všechny papíry u své banky, na co byla konsolidace vydána a to dát jako podklad k soudu, nevím však přesné postupy..

Pokud jste do konsolidace ale zahrnuli např. již zmiňované auto, přenáší se dluh na oba a měli byste jej platit oba, buď si určítě částku dohodou, nebo ji určí soud..