jancacv

Dobrý den,chci se zeptat na palčivou věc,sousedi zakopali psa kousíček od naší studny,je nato nějaký zákon?co dělat?díky

Nejlepší odpověď
kapka

Řekla bych, že to v pořádku není. Zavolala bych na hygienickou stanici a zeptala se na to.

Další odpovědi
Miroslavst

V noci vykopat.

mojitek

nevite zhruba kolik ten pes vážil kg ?

vyjadreni uraqdu na phrbeni zvirete -cituji :

Dobrý den, zákon č. 166/1999 Sb. o veterinární péči pohřbívání psů umožňuje, avšak za splnění určitých veterinárních a hygienických podmínek : – zvíře nesmí vážit více než 30 kg – zvíře nesmí zemřít na nebezpečnou nákazu (v tomto případě je třeba informovat Státní veterinární správu ČR) – místo uložení těla musí být vhodně zvoleno z hlediska ochrany zdraví lidí, zvířat a ochrany životního prostředí (tedy nikoliv např. v blízkosti studny) – minimální hloubka uložení je 80 cm – při procesu je třeba použít dezinfekčních prostředků – pokud se jedná o cizí pozemek, jeho majitel musí s pohřbením psa souhlasit Pokud zvíře uhnynulo stářím, jako ve Vašem případě, je pouze nutné tuto skutečnost oznámit do 15 dnů na Oddělení správy poplatků příslušného Městského úřadu. Možností jak s uhynulým zvířetem naložit je samozřejmě více. Proto, budete-li mít jakékoliv dotazy, můžete se obrátit na některou z veterinárních stanic, kde Vám jistě rádi poradí.

elektrikář

Studna má své hygienické ochrané pásmo. Nahlašte to na hygienickou stanici nebo na obecní úřad je nebezpečí kontaminace studny a střevní potíže. Doporučil bych preventivní sanaci studny Savem nebo chloramínem návod je na obalech.

rybíz

Vykopat, schovat jim ho na dvoře nebo jim ho vhodit do bazénu! 🙂