Dobrý den, chci se zeptat, když s přítelem nežijeme ve spol. domácnosti a chceme být druh družka. Jak máme postupovat?

Druh družka

Nejlepší odpověď
baghira

Začít žít ve společné domácnosti minimálně 3 měsíce. Jinak jste jen kamarádi.

http://vsp.blog­.cz/0903/prav­ni-pomery-druha-a-druzky

Další odpovědi
Deli

Souhlasím s baghirou, jen si myslím, že abyste měli „statut“ druh a družka, musíte ve společné domácnosti žít a prokazatelně i hospodařit společně minimálně rok.

Pokud by jste ale uzavřeli manželství, je vlastně vcelku jedno, že nežijete spolu…

tom004

V naší společnosti je již obvyklé, že někteří muži a ženy žijí ve svazku faktickém a nepociťují nutnost vstoupit do manželství. Běžnost výskytu druha a družky však stále ještě nepřesvědčila zákonodárce o tom, že by měl k tomuto druhu soužití zaujmout přívětivější postoj.V součas­nosti platná právní úprava dokonce tento faktický svazek nijak nepojmenovává, v zákoně o rodině odpovídající termín nenalezneme, stejně je tomu v občanském zákoníku.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/druh-druzka-a-spolecne-bydleni-16038.html