Yuri

Jde dokončit maturitu na jiné škole?

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné si po učňáku dodělat dva roky maturity na jiné škole? Také bych se chtěl zeptat zdali je možné si udělat jen všeobecnou maturitu. Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Můžeš si dodělat maturitu i na jiné škole, to je myslím jedno na které.
Můžeš si po učňáku udělat nástavbu (2 roky) nebo v některých případech je možné jít do vyššího ročníku s maturitou (pokud jdeš na stejný obor, ve kterém jsi vyučený – ale řekl bych, že maximálně do 3. ročníku. Ale nevím to jistě, snad by tě pustili i do 4… ale stejně ses ptal na dva roky, takže bys studoval 3. a 4. ročník).

Nevím, co myslíš všeobecnou maturitou, pokud myslíš něco jako maturitu bez vzdělání (čili jen zkoušky bez toho aniž bys studoval na škole), tak snad bude více zde: https://www.sko­laspektrum.cz/ma­turita-bez-studia
https://plus.roz­hlas.cz/maturi­ta-bez-studia-v-mlade-boleslavi-mozne-je-7690137

Další odpovědi
annas

VX odkazu máte stejnou otázku Jak zíkat maturitu po vyučueníí,.

Nemůte složit maturitu ve škole, kterou jste nenavštěvoval. Buď začít znova od 1,. ročníku, nebo se přihlásit na některou nástavbu.

Nebo pokud jde o ščkolu podpbného oboru, ,kterýr máte za sebe, může vám ředitel školy maturitu povolit, ale musel byste složit rozdáílové zkoušky za rozdílníé předměty.

Kratší možností je pokračovat v nástavbovém studiu. Nástavbové studium je 2leté a ukončuje se maturitní zkouškou. Může být i v dálkové formě, pak zpravidla bývá o rok delší. V tomto případě je třeba dát pozor na to, abyste našel takové nástavbové studium, které má na váš vystudovaný učební obor návaznost. Informovat se můžete u ředitele střední školy, která takový obor nabízí.

https://www.zko­la.cz/chci-ziskat-maturitu-mam-uz-vyucni-list/

Podívejte se na obory nástavbového studia v jednotlivých krajích, Snad si vyberete.

xiperio

Ano nástavbu

Drap

Lze to dodělat snad na každé střední škole. I na některých gymnáziích