Paganini12

Můžu dostat řidičský průkaz dříve, než mi bude 18 roků, když mám hotovou autoškolu? (B,C,T) a zaverečky mam hotový

Abych nemusel čekat do 18

my to děláme ve škole během školního roku

Neskrývejte při úpravě původní dotaz, stačilo doplnit v dodatku. Některé odpovědi totiž vyjadřují reakcí na původní otázku, takže to není fér.

Původní otázka
Můžu dostat řidičský průkaz dříve, než mi bude 18 roků, když mám hotovou autoškolu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud máš autoškolu hotovou, tak ji dělat nemusíš, ale řidičák ti vydají až v 18.

Další odpovědi
Kepler

Ne, nejde to udělat (předpokládám že máš na mysli skupinu B). Podle zákona můžeš řídit až od 18ti let.

carlosbomber

Pokud jde o skupini B tak Autoškolu dělat mužeš,ale závěrečné jízdy až den po 18.narozninách.
ve škole ste asi meli přemět ktery vás připravuje na autoškolu. tedy tak jsem to pochopil.

Funna

řidičák dostaneš (skupina B, nenapsal jsi o jakém řidičáku se bavíš) až uděláš závěrečnou zkoušku a tu můžeš dělat až po dovršení 18 let…takže jak vidíš, autoškolu hotovou nemášč…tu budeš mít až po složení zkoušek!

autacek

Nenapsal jsi, o jako skupinu oprávnění se jedná. Tedy jiné věkové podmínky jsou třeba pro řízení malého motocyklu, či autobusu.

Každopádně na tuto věkovou hranici nemá vliv ani předčasné zplnoletnění. Existovala však výjimka kterou šlo udělit ve zcela výjimečných případech (například péče o jinak nemohoucí tělesně postižené rodiče, a pod.)

jáára

Co?!
Já jsem dělal auto v 17ti.

Co to je za dotaz? Pána boha

klob1

Nevím jak to je dnes. V mém ŘP byl datum od kdy mohu jezdit, u té skupiny, takže v 17 normálka ŘP na B v ruce, použítí jen skupiny pod 18 let, ale B bylo až po dovršení 18. Takže pokud máš zkoušky dříve a jestliže byl ŘP před na vozidla pod 18let řízení, tak jej budeš mít s tím, že vozidla, která budeš moci řídit po dovršení, bude tam napsané omezení datumem a to pak až od tého datumu. Pokud jsi nevlaatnil žádné oprávnění, tak si počkáš pravděpodobně až do těch 18 let.