Lucie84

Jak podat stížnost na učitelku tělocviku?

Dobrý den, chci se zeptat, jak podat stížnost na učitelku tělocviku.
Při běhu na 1000 metrů se dceři 13 let udělalo špatně, i přes to ji učitelka donutila běžet dál. Dcera zkolabovala a záchranka ji odvezla do nemocnice.

Nejlepší odpověď
ivzez

Obraťte se nejlépe osobně na vedení školy,
kdyby vedení nechtělo záležitost řešit, tak
na zřizovatele školy, případně na školní inspekci.

Další odpovědi
Hlada

Dřív, než o stížnosti, bych uvažoval o zdravotním stavu dcery. Zdravá, dobře živená třináctiletá dívka by měla uběhnout kilometr bez jakýchkoli potíží. Pokud při tom zkolabovala, je nepochybně její zdravotní stav špatný. O co jde, by měl posoudit lékař. Může jít o špatný fyzický stav, špatnou výživu ovlivněnou nevhodnými dietami, stejně tak o demonstraci vzdoru. O jaké „nucení“ šlo, je potřeba ověřit výpovědí svědků. Celá událost se bude nepochybně ve škole vyšetřovat, takže pravda vyjde najevo a z ní budou vyvozeny důsledky.

Rokio

Doporučuji ti jít za ředitelem, případně za jeho zástupcem. Pokud by to nevyřešila škola, vhodné je kontaktovat inspektora a jestliže nepomůže ani to, tak poslední záchranou je státní policie.

anonym

takové učitele známe z minulého režimu. Měli za úkol dodat 106% vhodných kadetů pro spartakiádu a pohodlí cvičence byl jejich poslední zájem na který by brali ohledy 🙂 Překvapuje mne že podobné nátury přetekly do dnešní doby. Určitě se v prvé řade obraťte na vedení školy které by mělo situaci pečlivě prošetřit, pokud to neudělají, nebo to udělají stylem „ruka ruku myje“ pak pohrozte postoupením stížnosti na školní inspekci případně trestním stíháním dotčené učitelky za ublížení na zdraví svěřeného dítěte z nedbalosti (v tomto případě ignorováním příznaků nadměrného fyzického zatěžování) které posléze sama iniciujete oznámením u PČR.