berry-b2

Co může být příčinou kalné vody v akváriu?

/ cca 60L, čističi, živorodky /
: nepomohla komplet výměna vody cca před 3 týdny, pár dní se zdálo, že to bude dobré, ale situace se opakuje, voda se kalí a je cítit. Filtry čistím pravidelně, do nové vody dávám regulátor, atd…akvárko mám asi 10 let a ještě se mi to nestalo… děkuji.

Odpovědi
cochee

60 litrů není popravdě nic moc objem, zvlášť na živorodky, které špiní vodu o dost víc než neživorodé. Nekoupil jsi v poslední době nové ryby (ty živorodé) a je jich tam významně víc než předtím?

postcd

zkus tam nedávat do vody žádné přísady, a krmit jen minimálně, jako když mají ryby dietu, jen co ihned snědí a jen malinko. a každý den zkus vyměnit tak desetinu vody, možná ani ne. kup si rostliny jako anubias, ten vydrží všechno a dělá rybám dobré prostředí.

berry-b2

Ryby jsem nekupoval, ale docela se pomnožily…ještě jsem si všimnul, že mezi kamínky jsou takové drobné útvary, vypadá to jako škebličky – velikost 2–4 mm…/ týden jsem byl před 14 dny na dovolené a voda se srovnala – krmení měli to dlouhodobé/