Nina2012

Kolik mu musím platit??

Dobrý den, chci otevřít hospodu a garanta mi bude dělat bratr. Chci se zeptat, kolik mu musím platit…zda je určená částka. Protože prý tato částka musí být oficiálně uvedena. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Emefej

Musíš mu platit takovou částku, na které se dohodnete. Žádný limit není stanoven, takže to klidně může být 1 Kč.

jmhad

nový občanský zákoník zavedl pojem „rodinný závod“ kde se obecně stanoví,že výše podílu na nákladech i na zisku se stanoví množstvím a druhem vykonávané práce.
Doplňuji:
což nevylučuje dohodu na čemkoliv