Dobry den chcem sa opytat ci pride mojmu priatelovi list ktory dostal 28 dnovy trest v tzv.diere cize na samotke?

Nejlepší odpověď
standa

„Samotka“ je jeden z devíti druhů kázeňských trestů… (viz § 46/3 zákona č. 169/1999 Sb. o výkonu trestu odnětí svobody)

Oficiálně se tento trest nazývá „umístění do uzavřeného oddělení až na 28 dnů“

Nevím přesně jak je to s doručováním písemností v těchto případech, ale nepochybně musel být váš přítel prokazatelně obeznámen se všemi okolnostmi včetně toho, že musel mít možnost se k případu vyjádřit.

§ 47/1

Kázeňský trest lze uložit, jen jsou-li náležitě objasněny okolnosti kázeňského přestupku a prokázána vina odsouzeného.

Před uložením kázeňského trestu musí být odsouzenému umožněno, aby se k věci vyjádřil.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/zako­ny/sbirka-zakonu/zakon-o-vykonu-trestu-odneti-svobody-a-o-zmene-nekterych-souvisejicich-zakonu-14039.html