simir7

Dobrý den.Budu v exekuci a chtěl bych zbytek mzdy posílat na účet bratra.Četl jsem v AHA ,že to nejde.Je to pravda?

Účet nemám,jde hlavně o to že kdybych nastupoval k jinému zaměstnavateli tak mi neumožní brát peníze na ruku.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestliže budete mít exekuci na svou mzdu, tak tzv. existenční minimum Vám musí být vypláceno – to jsou nezbytné náklady na bydlení, stravu aj. Pokud nemáte bankovní účet, bude Vám tato částka vyplácena pravděpodobně hotově, přes pokladnu zaměstnavatele.
Tato částka má sloužit na krytí Vašich životní potřeb. Pokud ji nespotřebujete a budete její část vkládat na bankovní účet Vašeho bratra, je to jenom Vaše věc.
Budete-li měnit zaměstnavatele, tak řešení exekuce bude rovněž jednou z prvořadých záležitostí, jimiž se bude zabývat mzdová účtárna.

Další odpovědi
Michal Kole

Prvotní srážku dělá zaměstnavatel, banka už jen funguje jako zprostředkovatel.