Dobry den. Bude letos jeste nejaka amnestie? Dekuji za odpoved . Iveta.

Bude v roce 2013 pri volbe prezidenta vseobecna amnestie?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud se nic nestane,tak by už letos žádná amnestie být neměla. No a pokud v roce 2013 nebude žádná amnestie,tak se nic nestane.

Další odpovědi
atriplex

Doba plošných amnestií je pryč. V současné době prezident uděluje několik amnestií během roku, ale to jsou skutečně závažné případy. Nejlepší způsob, jak dostat amnestii, je nedostat trest.

standa

Vyhlášení amnestie je ústavním PRÁVEM prezidentů…

Václav Klaus dosud nevyhlásil žádnou a pochybuji, že by letos nastal nějaký důvod, aby změnil svůj postoj.

No a co se (ne)stane v oblasti amnestie po volbě příštího prezidenta, tak to fakt nikdo neví…

Níže ve zdroji odkazuji na jednu podobnou otázku, kde uvádím stručný výčet všech dosavadních amnestií od r.1945

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-pred-vanoci-vzhledem-k-lisabonske-smlouve-amnestie

standa

To atriplex:

Jaké amnestie, které uděluje Václav Klaus během roku, máte na mysli ?

Pokud je mi známo, tak poslední prezidenstkou amnestii vyhlásil Václav Havel dne 3.2.1998…, pak o žádné nevím.

Ale třeba se pletu.