AJUNKA

Dobrý den , bolí mě již delší dobu koleno.

Nemohu moc dobře ze schodů, nejde si podřepnout a bolí , když dlouho stojím, či sedím. Bolest je cítit i při chůzi. Ortoped dělá pouze obstřiky a říká pokaždé, že koleno je oteklé. Užívám gelatinu a další. Obstřiky prý ale nejsou dobré dělat. Je to tak? Bojím se , abych neměla zánět žil nebo takového něco. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Před časem mi přišla internetem skupinka receptů na léčení různých neduhů. Pokud si můžete dovolit kvůli troše zápachu česnekovou kůru, tak ta mi zabírala rychle a dobře: Oloupat stroužky z l hlávky česneku, dát do hrnčeku nebo do misky a zalít cca 1 deci vařícího octa. Nechat stát asi hodinu. Potom česnek s octem rozmixovat na kaši a přidat l polévkovou lžíci medu. Směs naplnit do špičky staré ponožky. Touto směsí potírat každé ráno bolestivá místa. Mám odzkoušeno na sobě, že to opravdu funguje. Účinek se projeví velmi rychle.
Ještě jsem každý večer pila česnekový nápoj: asi třetinu stroužku česneku, lžičku medu a lžičku octa umixovat (cca 2 minuty) se sklenicí horké vody. Potom pomalu vypít. Je zvláštní, že nápoj je to chutný a lahodný. Pije se dobře a příznivě působí nejen na bolavé klouby, ale uklidňuje trávení i celý organizmus. Dobře se po něm usíná. Vyzkoušejte to. Já nevěřila a byla jsem hodně překvapená.

Další odpovědi
Johny_r

Důvodů bolestí kolene může být mnoho. Může to být artróza nebo klidně revmatoidní artritida. Stejně tak to ale může být stav způsobený traumatem (natržené vazy apod.), de se otok taky vyskytuje. Pokud Váš ortoped nic nedělá (obstřiky jsou symptomatická léčba a příčinu těžko vyřeší), vyhledejte jiného. Nebo zkuste revmatologa. Každopádně je třeba zjistit, kde je původ bolesti. Jestli máte něco natržené, chtělo by to rentgen, případně CT nebo MRI.
Držím palce.

Tata

Pokud váš doktor nezná příčinu bolesti a otoku a jen zkouší nejčastěji používaný způsob ošetření bolavého kolena, změňte doktora. Jinak vámi popisovaný stav se může stát trvalým a stále se zhoršujícím.
Rozhodně právě procházíte malou ukázkou jak budou fungovat vaše kolena v pokročilém věku, nebo nastálo pokud s tím něco neuděláte.

hanny 2

K takovému doktorovi nechoďte – dávejte si na otok Priessnitzův obklad a užívejte Wobenzym!
Vyzkoušeno a opravdu to pomáhá,ortoped mi nepomohl vůůůůbec!

dagry

re Ocko:
A proč se ta směs má dát do ponožky, to jako nechápu? Vždyť to můžu nechat v nějaké uzavřené lahvičce nebo misce s víčkem? Já mám velké problémy s koleny právě v tuto dobu a tato směs se mi jeví jako dobrá. Hned budu zkoušet, ale ta ponožka mi není jasná. Díky