Dobré sobotní ráno a hned mne napadla otázka:proč se říká: uděláno(zhoto­veno,vyrobeno)hum­polácky"?

Nejlepší odpověď
annas

Humpolácky – odvozené od slovesa humplovat, tj. vyrobit mimo cech. Dnes bychom řekly – fuškou. Tato práce není vždy kvalitní, navíc bez záruky.

Tak se pracovalo i v Humpolci.

Staročeský slovník
Doplňuji:
Oprava – dnes bychom řekli – přepsala jsem se.

Další odpovědi
tom004

Jedině,že by v tom Humpolci,fakt dělali všechno „od sekyrky“. 🙂

hanulka11

no vidíte a já si vždy myslela, že humpolácké je něco velké, nepřiměřené, vím když jsem psala velká písmena …maminka říkala- ty to ale píšeš humpolácky
a dělej to pořádně a ne humpolácky…tak tedy nevím.......?