tom004

Dobré ráno. Víte čím byl významný rok 1811 pro hudbu?

Doplňuji:
Děkuji,budu přesnější. Myšlena byla konzervatoř.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná,nedá se na ni jednoznačně odpověďět.

Hellmer, Karl (Carl) Joseph, houslař a hudební nakladatel, zemřel v r. 1811.

Ferenc (též Franz) Liszt se narodil v r. 1811.

František Adam Míča, český hudební skladatel, zemřel 1811

Zahajuje činnost konzervatoř 1811 v Praze.

Rozvíjí se opera, kapelníkem v tomto roce byl Carl Maria von WEBER.
atd.

Různé zdroje Wikipedie

Další odpovědi
anonym

Pražská konzervatoř byla založena v roce 1808, jako první konzervatoř ve střední Evropě. První školní rok byl zahájen 24. dubna 1811.

Skladatel Bedřich Diviš Weber (1766—1842), budoucí ředitel konzervatoře, vypracoval plán nového ústavu podle vzoru pařížské (založena 1784) a milánské konzervatoře (založena 1807). Teprve později byly zakládány konzervatoře i jinde. Ve Vídni 1817, v Londýně 1822, v Haagu 1826, v Madridu 1831, v Bruselu 1832, v Lipsku 1843, v Berlíně 1850, v tehdejším Petrohradu 1862, v Moskvě 1866 atd.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra%C5%BEs­k%C3%A1_konzer­vato%C5%99