hanny 2

Dobré ráno!Neznáte nějakou netradiční zavářku do polévky?Je to vývar se zeleninou a masem.Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

a co třeba drožďové nočky, krupicové kapaní, nebo udělej celestinské nudle
Doplňuji:
hlavně máme rádi hodně petrželky

Další odpovědi
iceT

Co zkusit rozškvrdlat vajíčko s moukou do ne úplně řídké konzistence,tak aby stékalo z vidličky,trošičku osolit a nakapat do rozpáleného oleje různé patvary,rychle osmažit do zlatova a na ubrousku odsát tuk.Potom jen přidat do polévky na talíři.
Zkusila jsem to tak,když jsem neměla nudle a inspirací mi byla prima vařečka.

dědapetr

Trochu mléka,vajíčko,kru­pici a tvrdý sýr nastrouhat ne jemno,vše smíchat v kašičku a nalít do vřícího vývaru.Množství dle potřeby.

anonym

Znám,ale dnes nebude pro tebe aktuální.Příště,až zakroutíš krkem tomu kohoutovi,tak ober maso,co půjde,kostru dej na vývar.Syrové maso namel,přidej nastrouhanou syrovou mrkev a kousek celeru,strouhni muškátový oříšek,přidej vejce,petržel­ku,sůl,pepř,vej­ce,2 stroužky česneku,strouhanky dle potřeby,udělej malé kuličky a dej je zavařit do vývaru.

Q

Doporučuji něco z trochu zdravějších zavářek – kroupy, bulgur, ovesné ovločky.

elektrikář

Opravdu netradiční zavářka je palmové ságo. Já dělávám kouli z nudlového těsta a nastrouhám do polévky. Těsto se může obarvit strouhanou mrkví, nebo špenátem přidat tvrdý sýr, Přidat do něj koření nebo kečup.