Dmitrij

Dobré ráno. Jaký význam má:

1.mánička (člověk, jehož bývalý režim označoval za „máničku“)
2.přes to nejede vlak
3.impulzní poplatek
4.jako noha (zpráva)
5.kopat za někoho
6.vzít z jedné vody na čisto ?
Děkuji.

Doplňuji:
K 3.bodu – Z reklamy kabelové televize:„Neplatíte za připojení žádné impulzní poplatky, můžete být bez problémů připojeni 24 hodin denně“

Nejlepší odpověď
annas

  1. nosil delší vlasy, lišil se i oblečením
  2. jak to řeknu, tak to platí
  3. poplatek, který uhradím na něčí impulz, v tento moment)
  4. přesně nevím, ale brala bych to jako nějaká bomba, něco, co ještě někdo neviděl
  5. něco za někoho vyřizovat
  6. podle kontextu – vyřídím hned na poprvé

Další odpovědi
rynek878

  1. nosili dlouhé vlasy-skoro jako ženy
  2. nějaké ustanovení či nařízení,které se nedá obejít
  3. nevím
  4. ohromující,silná co do informace(jako noha)
  5. přiklánět se na určitou stranu,či k někomu,názory atd.
  6. určitou věc či problém,řešit uplně od začátku až do konce

annas 2

1. člověk s dlouhýma vlasama,který vzdoroval tehdejšímu systému.
2.něco jako,tudy cesta nevede,takhle to nejde.
3.?I?I?I?I
4.zpráva,která nemá žádný význam
5.souhlasit s někým a bojovat o to samé
6.když se něco řeší,tak to vyřešit vše najednou

vagra

5 Nebo taky- pro někoho pracovat
Doplňuji:
Taky jsem býval 1.
Byly s nimi potíže,hlavně ve škole.
Hrát v beatové skupině a nemít dlouhé vlasy?To prostě nešlo!
Ale to už je tak dávno…

Bumbes

Já jsem ta 1.
Za „totáče“ nám tak začali „angažovaní redaktoři“ nadávat, ale ono jim to ponižování nevyšlo. My jsme to brali jako poklonu a soudruzi měli po radosti…
Doplňuji:
3 – impulzní poplatek je například koupení kreditu do SIM karty mobilního telefonu.

Bumbes

To znamená, že připojení nemá datové limity (FUP), kde při vyčerpání tohoto limitu je třeba si další přenos dat připlatit.