Dmitrij

Dobré ráno. Co znamenají slova:

1.zbytkáč
2.randilka
3.šmidlat
4.vyreklamovat ?
Děkuji.

Doplňuji:
Doplním 4. bod: „Rodiče vyreklamovali dítě z hodiny sexuální výchovy.“

Nejlepší odpověď
annas

  1. Když někdo třeba večer hodně pil, ráno jede autem, kdyby mu měřili alkohol, tak lze zbytek alkoholu zjistit – nadýchá zbytkáč.
  2. ta, co chodí na rande.
  3. šmidlat – hrát na housle – zpravidla ten šidlá, kdo neumí
  4. reklamovat – když dostanu špatné zboží nebo se poškodí v záruční době, tak je reklamuji. Reklamace dopadne dobře, tak jse „vyreklamoval“.

Doplňuji:
Přenesený význam reklamace – rodiči vyřídili, že dítě nemusí hodiny sexuální výchovy navštěvovat z těch a z těch důvodů.

Další odpovědi
quentos

doplním jedničku – spisovně se tomu říká „zbytkový alkohol“, zbytkáč je tedy zkrácenina. Význam viz ve výpovědi od AnnaS.