Dmitrij

Dobré ráno, co znamená:

1.letem světem
2.tulísek
3.mobydick
4.rozklíčovat ?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

  1. např. média – probrat všechno ve zkratce, co se děje jinde.
  2. někdo milý, miláček
  3. výjimečný, zvláštní, vzácný, neobvyklý – stejně jako bílá velryba.
  4. přijít něčemu na kloub, jít do hloubky, k podstatě věci.

Doplňuji:
Kapko i jarni, určitě máte pravdu s tou tloušťkou, ale ta se dá brát jistým způsobem jako výjimečnost. Díky. V tomto významu jsem pojem neznala.

Další odpovědi
kapka

1.letem světem – zběžně /třeba na nějaký článek kouknu rychle, zběžně, nečtu ho celý podrobně, jen mrknu na nejdůležitější informace/
2.tulísek – někdo, kdo se rád tulí
3.mobydick – Bílá velryba, román. Kromě té vyjímečnosti, jak píše Annas, mám pocit, že už jsem to slyšela i v hanlivém významu, že je někdo tlustý. Protože je velryba tlustá. Takže když někomu řeknu, že je mobydick, tak to nemusím myslet tak, že je výjimečný, ale chci ho urazit, že je tlustý. Nepoužívá se to určitě běžně, ale někde jsem to přirovnání už slyšela.
4.rozklíčovat ? – mám klíč, řešení k nějakému problému, mohu ho vyřešit, tedy rozklíčovat

Koukám, že jami to taky slyšela, to jsem ráda, že nejsem sama. 🙂

anonym

Všechno je vysvětleno,jen ještě u nás se mobydick říká někomu,kdo je hodně „při těle“,ale je to asi jen tady.

tom004

1 – něco projít obecně,letmo,in­formativně,pros­tě se daným nezabývat detailně. 2 – nevím. 3 – může být legendární velryba,nebo PC program,který umožňuje lepší komunikaci s mobilem pomocí bluetooth. 4 – vysvětlit,roz­luštit,najít postupy,dešifro­vat ap.

hanulka11

1. prostě po světě sem a tam /užívá se hlavně při cestování/
2.mohl by to být nějaký mazlíček /domácí zvířátko/
3.znám Moby dick-román Bílá velryba
4.tzn. rozřešit /třeba záhadu,problém /

ráda si přečtu názory druhých