Avatar uživatele
Milana

Jak je dlouhá rehabilitace po operaci slepého střeva?

Dobré ráno, chtěla bych se vás zeptat, kolik dní po operaci slepého střeva, je potřeba odpočívat, než budu moci zpět do práce (práce je nenáročná na fyzičku). Jak dlouho trvá taková rekonvalescence. Stačí hrubý odhad.

Děkuji všem za odpovědi :)

Doba rehabilitace-slepé střevo.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1540 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

I když jsem neměla žádné problémy, po operaci slepého střeva, byla jsem l měsíc v pracovní neschopnosti. Nevykonávala jsem fyzickou práci. Šlo o klasickou operaci.

Samozřejmě vám to řekne lékař. Je to individuální.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Syn byl po operaci v PN 2 měsíce a následně 3 týdny v lázních.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Po laparoskopické operaci je pacient většinou ještě 1 den nalačno a pak je mu předepsána dieta s postupným přidáváním potravin do jídelníčku.
Po několik týdnů by se neměla konzumovat strava, která by ošetřenou část dráždila. To znamená vyhnout se příliš kořeněným jídlům, pokrmům s vysokým procentem nestravitelných zbytků (citrusy), ořechům a jahodám.
Pokud operace proběhne bez komplikací, měl by pacient hned druhý, popř. třetí den po operaci poprvé vstát z lůžka, aby se zabránilo riziku tromboembolické nemoci, při níž se v krevním oběhu vytvoří krevní sraženina, která může mít závažné následky.
Dále se podávají prostředky tišící bolest (analgetika) a sleduje se odchod moči a stolice. Pokud vše proběhne bez problémů, je průměrná doba hospitalizace 4–7 dní a k dobrému zhojení jizvy je nutno dodržet šest týdnů bez zvýšené fyzické aktivity.
https://nemoci­.vitalion.cz/za­net-slepeho-streva/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Někomu stačí keden den, jiný potřebuje měsíc. Vše se dozvíš od svého lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Drap, ten někdo, kterému stačí keden (jeden) den, to by musel být Gustav Frištenský. Ha, ha, ha

před 1540 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek