Avatar uživatele
karlosmil

Do PC jsem instaloval legální Windows a špatně zadal licenční klíč. Teď mně to píše, že je nelegální. Lze to vrátit?

Lze se nějakým způsobem vrátit a instalovat od začátku?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1550 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Spíš to vidím na problém licence. Jestli máš platnou OEM licenci (tedy fakturu a COA štítek), je Hrůzosoft POVINEN ti tvůj klíč akceptovat bezplatně. (rozhodnutí Evropského soudu)

Takže aby nepřišel zkrátka, po zadání klíče (i když to nepoděláš) ti to STEJNĚ hodí hlášku o neplatnosti, čímž tě nutí k alternativnímu způsobu aktivace telefonem, ovšem přes „barevné linky“ (tedy ZPOPLATNĚNÉ)! Takže se připrav na cca 10minutový telefonát s automatem (vyjde to cca na 200Kč), kdy tímto způsobem OEM licenci aktivuješ na jiném než původním stroji.

Ovšem pokud máš krabicovou verzi (přenosnou), tak tam se to neprovozovalo, po zadání špatného kódu jsi měl možnost opravy, která byla akceptována. Jenže časy se mění a rejžovat se musí, možná je to už takto provozováno za všech okolností (typů licence), a pokud si vezmeš počty uživatelů Widlí a vynásobíš to poplatkerm za telefonát, tak už jde o nezanedbatelnou částku a vůbec bych se nedivil, kdyby se na tento způsob aktivace totálně přešlo. :(

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Mělo by jít zadat správné číslo…
A podle tohoto článku k tomu máš několik různých příležitostí 😉

https://www.au­slogics.com/en/ar­ticles/ways-to-enter-and-change-product-key-in-windows-7-8-10/

Tak si nějakou vyber

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> „Mělo by jít zadat správné číslo…“
Těch „několik příležitostí“ jsou v podstatě jen různé způsoby, jak vyvolat TUTÉŽ proceduru, o které píše, že mu nefunguje. (vrací to hlášku o neplatnosti product key)

Pokud je to problém s licencí (typem) jak se domnívám, tak i kdyby zformátoval HDD včetně přerozdělení partition a znovu nově instaloval, tak mu to nepomůže. Jak říkám, tohle (opravit špatně zadaný prduct key s tím, že správný bude akceptován) umožňují přenosné krabicové verze, popřípadě jejich elektronické licenční ekvivalenty.

V případě OEM (pokud už byl daný key na nějakém jiném stroji použit) to NEFUNGUJE, tedy nikdy jsem to neviděl ani o tom neslyšel, vždy je třeba volat Mrkvosoft pro aktivaci. :)

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Já jsem to tedy také pochopil tak, že potřebuje vyměnit klíč. Teď mi dochází, že to bude spíš první instalace s překlepem. Klíč by byl tedy neplatný i bez překlepu. Je možné, že je falešný nebo už použitý. Určitě nepomůže přeinstalace. Aktivace bude možná po telefonu nebo za 90 dní.

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hlada>>> Ruku do ohně na to nedám, ale myslím, že i při OEM licenci, pokud jde o instalaci na PRVNÍ stroj je možnost zadat správný kód po zadání špatného (překlepu). Teprve až při přenosu OS (při licenci OEM) na JINÝ stroj, než ten úplně první aktivace přes produc key nefunguje a je nutno aktivovat telefonicky.

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek