annas

Do nebe kdysi mívaly nejblíže kostelní věže. Dnes vysílače. Nemračí se nebe, že lidé místo poznávání, „nebe“ dobývají?

Podle Jan Sobotky

Co třeba na éinternetové" věže či internet říká Jan Sobotka?

  1. „Zkvalitňuje internet náš přístup k informacím, nikoli k životu“?
  2. „Je pravda, že počet lidí, kteří nemají přístup k internetu, se snižuje podstatně rychleji než počet těch, kteří nemají přístup k nezávadné vodě?“
  3. Co Gabriel Laub?

„Počítače se mýlí mnohem přesněji.“

Zdroj všech citátů

https://slide­player.cz/sli­de/2488159/

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/10/20/17/41/tra­vel-1756150_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ale kdeže – jde pouze o naši samolibost/se­bestřednost, se kterou tak rádi opomíjíme fakta. K nebi odjakživa měly nejblíže HORY (jejich vrcholy) a pokud je mi známo, tak na žádné z osmitisícovek nestojí ani kostel a ani vysílač. ;) :D

ad 1 – Nemám pocit, že by inernet zkvaliňoval (ve vlastním slova smyslu) přístup jak k prvnímu, tak k druhému. :)

ad 2 – Zní to pravdpodobně, protože díky inernetu se dá DOST vydělat, zato zisk z toho, že někdo má přístup k čisté vodě mi přijde v porovnání s prvním poměrně zanedbatelný. Fakta potvrzující můj odhad ovšem nemám a popravdě – je mi to celkem fuk. ;) :)

ad 3 – Počítače se v podstatě NEMÝLÍ, pracují přísně algoritmicky, za jakoukoliv chybu je zodpovědná ta více či méně chlupatá opice u klávesnice – a to ať již programátor či BFU. Chyba opic při designovní/výrobě procesorů ovšem byla též zaznamenána, nicméně ani to nevypovídá nic o chybovosti počítačů. Pokud vyrobíme/sestavíme počítač tak, aby pracoval CHYBNĚ, bylo by DOST HLOUPÉ očekávat, že tak pracovat nebude. ;) :D :D

VŽDY MNE FASCINOVAL FAKT, ŽE „ZA TO MŮŽE POČÍTAČ“, OVŠEM NIKDY NEBYLA ZAZNAMENÁNA CHYBA POČÍTAČE, KTERÁ BY V KONEČNÉM DŮSLEDKU NEŠLA PŘIPSAT NA VRUB LIDEM! :D :D :D

Další odpovědi
Drap

Kostelní věže mívaly nejblíže k nebi. Nejblíže mu je ale zřejmě ten, kdo dokáže co nejdále dohlédnout a dovede si představit věci nastávající.
Se všemi uvedenými citáty je třeba beze zbytku souhlasit. Každý to jen hodnotí z trošku jiného úhlu pohledu.

Kepler

Kostelní věže s poznáváním nikdy neměly nic společného. Plnily jen dva ryze praktické účely: aby zvony zněly do daleka a propagovaly křesťanství, pokud možno architektonicky okázale. Podobně jako skromnější minarety s muezziny namísto zvonů (dnes již často audio zařízení). O dobývání nebe ty stavby nejsou, i vysílače se krčí někde dole vedle Burdž Chalífa, kde navíc lidé žijí i pracují. Nebe se může mračit jak chce, pro lidi je to už malý dvorek a tak létá dál. Ani bych nemluvil o dobývání, jako spíš o touze po poznání. Taky aby někdo mohl říct: heč, my máme vyšší barák než vy! Překonávání technologických limitů, prestiž ať to stojí, co to stojí. Fajn, aspoň nestavíme jenom pyramidy. Ale kdo ví, možná by to takhle bylo lepší.

autacek

Ne nebe se nemračí. Dokonce prší čím dál méně.