Avatar uživatele
Pašulda

do myčky místo soli prášek

Do zásobníku na sůl v myčce na nádobí jsem omylem nasypala mycí prášek,který tam asi ztvrdnul, nevíte někdo,jak to vyčistit? zásobník je ve dně myčky, rukou se tam nedá sáhnout. Jde to nějak rozpustit a odsát? nebo se to rozpustí časem samo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Pokud pod mycím práškem myslíte prací prášek, tak se rozpustí, ale míchat.
Pokud je to suchý písek na čištění, tak je to průšvih. Jedná se o abrasivo a to se nerozpustí. Pak už jenom rozebrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nechte pod hladinou, občas s vodou zamíchejte. Samozřejmě nejlépe použít teplou vodu. Mělo by se to rozpustit samo, ale bude to trvat dost dlouho. Hlavně ať se vám neucpou trysky. Ty by jste takto již nevyčistila a zřejmě by se musely rozebrat. Pokud to jde. Myčku nemám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MonaLisa

Dnes jsem přesně tohle řešila.
Mluvila jsem i s opravářem myček a po telefonu mi řekl, jak mám krok po kroku postupovat. Tak doplňuji, třeba to někomu pomůže.

Vybrat co nejvíce mycího prášku ze zásoníku ven (nějakou dlouhou lžičkou). Pak lít do zásobníku teplou vodu (teplá pomůže prášek rozpustit), max ale 50 C, neměla by být vařicí. Snažit se ten zásobník na sůl, co nejvíce vypláchnout. Voda ze zásobníku vám bude vytékat do myčky, takže tu pak nějakým hrníčkem nabírat a vylévat pryč.

Nebo, idální je pokud máte doma technický vysavač, který vysává i vodu. To je pak prý hotový během chviličky, ale to většina z nás asi nemá.

Nový příspěvek