zjentek

do loňských sušených hub (cca 2kg v plátěným pytli) se mi dali moli ..má cenu to nějak přebírat?

..a proč tady vlastně není kategorie hmyz? ,)

Nejlepší odpověď
johana 56

Je to sice plýtvání a velká škoda,ale vyhodila bych je.Přitom stačí do sušených hub přidat pár kuliček celého pepře a bobkoých listů…

Další odpovědi
Drap

To asi nemá smysl. Osobně bych to byhodil

anonym

Moli jsou jedlí (resp. nejsou jedovatí), ale ovlivňují chuť napadených potravin (chuť zatuchliny) – já bych to nepřebíral, ale vyhodil.
Současně si ale zkontroluj, kde všude mohou být vajíčka či housenky, moli jsou poměrně ´otravní´ tím, jak se po úplném vyčištění kuchyně (spíže) zase někde objeví.

suaeda

Pokud jsou již houby hodně napadené tak vše vyhodit. Jinak u potravin (špajz aj.) doporučuji vylepit samolepící lapače na potravinové moli. A napadnutelné potraviny ihned přendat do dobře uzaravíratelných nádob. Moli si snadno přineseme z potravinářských obchodů a chvilku trvá než se jich zbavíme.

Boy 13

Já bych je vyhodil.