Do kterých států se exportovala Jawa své motocykly v době ČSSR?

Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Jednodušší by bylo vyjmenovat země, kam se neexportovaly. Kromě zemí RVHP se vyvážely i na Blízký východ, do Indie, do Jižní a Střední Ameriky. Největším úspěchem byl vývoz Jawy 350 Californian do USA.

mosoj

Do všech zemí východního bloku. Konkurenci měla jenom ve strojích MZ z NDR.
Javy byly velmi oblíbené pro svoji jednoduchost v SSSR. Dodnes se tam vyváží!!!
V Evropě byla ale více známá značka ČZ pro svoje úspěchy v motokrosu. Na ČZ jezdil svého času mistr světa v motokrosu Belgičan Roberts.
Doplním Keplera. Mám dojem, že Jawy se v Indii přímo montovaly a později vyráběly.

Kepler

mosoj: ano, v Indii pod značkou Yezdi. Pojmenovali si to prý podle českého slova „jezdí“.