Filip Novák

Do kterých mezinárodních událostí čeští panovníci zasahovali a s jakým úspěchem?

Děkuji za odpov.

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jste vložil do kategorie motocykly, takže v této oblasti do žádných.

Nejde o školní úkol, který máte vypracovat? Je přece správné spoléhat se na sebe.

V odkazu najdete všechny české panovníky, které jste určitě probírali ve škole, projděte si jména a doplňte z učebnice. .

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_p%C5%99ed­stavitel%C5%AF_%C­4%8Desk%C3%A9ho_st­%C3%A1tu#Nedy­nasti%C4%8Dt%C3­%AD

Další odpovědi
led

Z Českých panovníkov najvýraznejší bol kráľovský rod Přemyslovcov, ktorí boli schopní úspešne zasahovať aj do voľby Rímskeho kráľa a cisára. Ako sa ľudovo hovorí ich moc siahala od Baltu po Stredozemné more. Od XIII. storočia po smrti Přemysla Otakara II. moc nad Českým kráľovstvom ) počas vlády Václava II. začal postupne preberať rímskonemecký kráľovský rod Habsburgovcov. V tomto čase ešte Václav II. mal v istých časoch svoje slovo do celoeuropskych udalostí. Po smrti jeho 17 ročného syna Václava III. moc Přemyslovcov zanikla.

Doporučujem bližšie sa pozrieť do školského učiva dejepisu, tj učebnica, zošit a pomocou internetu si vyhľadať bližšie informácie a súvislosti.

DoTazatel

Do hodně.