Avatar uživatele
Zlatý

Do kterého období sahají počátky učení Feng-Shui?

O co vlastně jde a na jakém principu učení funguje? Setkali jste s ním?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Feng-šuej (tradiční znaky: 風水, zjednodušené znaky: 风水, hanyu pinyin: fēngshuǐ (feng shui)- doslova „vítr a voda” ) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

ne, s tímto učením jsem se nesetkal

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/F eng-%C5%A1uej

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Počátky Feng-Shui se datují do roku 3000 př. n.l. Jde o velmi dobře propracované umění,se kterým jsem se ještě nesetkal,ale slyšel jsem o něm.
Staří Číňané zaznamenávali vše, co je obklopovalo, veškeré přírodní jevy. Potřebovali získat určitou jistotu, jak příroda funguje, zjistit, co je neměnné, co a jak se stále opakuje, a pak tyto vztahy aplikovali na svůj život, aby byl co nejharmoničtější.

Zdroj: http://www.harmonizace.com/web /page/15-jak-funguje-feng-shui .aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Počátky tohoto sahají dle různých údajů až do roku 3000 př. n.l. Feng-shui je starobylé čínské umění, které nám ukazuje, jak uspořádat předměty, abychom dosáhli harmonie, zdraví, štěstí, lásky i bohatství. Učeni jako takové bylo uspořádáno okolo roku 800 n.l. Čínské slovo FENG znamená „vítr“ a SHUI znamená „voda“. Původ Feng-shui nacházíme ve staré čínské astronomii, v taoistické kosmologii i filozofii a v čínském textu I-TING.

Je to dobře propracované učení, takže kromě mnoha aspektů, kterých si skutečně můžete všimnout sami a hned teď, je toho ještě spousta, co zjistíme výpočtem. Je třeba se podívat na kterou světovou stranu váš příbytek „hledí“, jaké panují vztahy prvků zrození domu a jeho obyvatel atd. Přesněji řečeno, učí nás jak najít rovnováhu v našich vztazích k předmětům kolem nás, a jak je umísťovat, aby se lidé a prostředí harmonicky sjednotili.

Feng Shui je nauka, kde se střetává v naprosté rovnováze duchovní a praktický svět a vzájemně se prolínají, tak jako Jin a Jang. Stačí jen uvěřit tomu, že je důležité pochopit sami sebe a vědět, co nám prospívá a co nás ničí. Pak porozumíme i vztahům mezi námi a prostředím, ve kterém se nacházíme.

Feng Shui za dynastie Ming (13. stol.) nabralo nový směr a rozvinulo se do různých směrů a metod. Za prvé, klasifikace pohoří byla zjednodušena na pět základních typů a údolí byla rozdělena na jedenáct typů. Za druhé, pouze pohoří v bezprostřední blízkosti za pohřebištěm byla považována za určující pro příznivost místa. Předtím se v úvahu bralo několik vrstev obklopujících prostor, který byl posuzován. Za třetí, do Feng Shui byl začleněn systém Tří Epoch (san-yuan) a Devíti Cyklů (jiu-hun). Každá epocha měla šedesát let a každý cyklus dvacet let. K malým změnám docházelo mezi cykly a velké změny se vztahovaly k epochám. Od dob danystie Ming se systém Epoch a Cyklů stal významnou součástí jak Yin, tak i Yang Feng Shui. Poslední významnou změnou bylo rozšíření Luo-panu ze sedmnácti na třicet šest kruhů.

Dnešní podoba Feng Shui je téměř shodná s tou z dynastie Qing (644 – 1911)). Příspěvkem této dynastie Qing k Feng Shui je začlenění individuální karmy (ming-hun) k vyhodnocení Feng Shui umístění. Individuální karma závisí na Hvězdě Zrození (nazývané karma Raných Nebes) a skutcích (karma Pozdních Nebes). Hvězda Zrození jednotlivce vstupuje do vztahu s Bagua daného místa a rozhoduje o jeho vhodnosti (či nevhodnosti) pro konkrétního jedince nebo členy rodiny. Dále ukázala význam výběru vhodného okamžiku pro začátek stavby domu, nastěhování se, oprav domu (ale i uložení rakve do hrobu či vztyčení náhrobku) – i to je inovace, zavedená za dynastie Qing......

dál v odkazu

Zdroj: http://lecitele.com/category/c lanky/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3917
Zlatý Drap 2388
Zlatý led 1691
Zlatý marci1 1318
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 979
Zlatý mosoj 864
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.