Avatar uživatele
Danina65

Do kterého druhu na potravním řetězci smrt tolerujete, od kterého nesouhlasíte a který je už pro vás morálně neúnosný?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Na potravním řetězci je každá smrt zcela přirozená a tolerovatelná. Morálka neni nic přirozeného. Je to jakýsi, lidmi vytvořený umělý kodex. Který dodržujeme pouze proto že je to tak zavedené a bez něho by jsme nedokázali dost dobře mezi sebou vyjít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Na chvíli by se pro změnu mohli jíst zase jenom mravenci. Určitě by, krom jinýho, z nich šla vhodnou technologií uplácat dokonalá flákota a Země by se hodně odlehčila.
Takto vidím morálně spravedlivou budoucnost, s talířem plným pro všechny! Tedy alespoň na mnějaký čas.

Kamarádi se nejí. Proto některé holčičky nejí králíčky, jiní zase koníčky, atd. Když máš za kamaráda vola, nebude ti chutnat hovězí. Já mám za kamarády všechny zvířátka. Má teorie má trhlinu- nebude dobrý se kamarádit s mravenci ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Morálku máme takovou jakou jsme si vytvořili. Pokud mluvíme o našem zdroji potravy, pak toleruji smrt hospodářských zvířat (chovaných pro maso), nesouhlasím se zvěřinou a morálně neúnosné je pro mně zabíjení pro zábavu, zabíjení kytovců a primátů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek