Radomír.cz

Do kterého českého piva se přidávají nejkvalitnější kvasinky?

České pivo

Nejlepší odpověď
annas

e to určitě tajemství,uvádějí výrobci. – " používáme speciální vlastní kultury kvasinek" Snad nejdůležitější práci při výrobě piva, kvašení, vykonává armáda mikroskopických dělníků – kvasinek. Jejich „přežití“ je tajemstvím.

Jedině obecná informace.
Pivovarské kvasnice
Pro piva českého typu je typická výroba tzv. spodním kvašením za použití kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae (carlsbergensis) , které mají dvě fáze. První ochlazená mladina na prodělává bouřlivé hlavní kvašení po relativně krátkou dobu (6 až 14 dní), při kterém teplota stoupne zpravidla nejvýše na 10°C, kdy oxid uhličitý volně odchází. Toto se děje v kvasných kádích na tzv. spilce (viz. dále Výroba piva). V druhé, delší fázi, zvané dokvašování se mladé pivo v uzavřených nádobách nasycuje za velmi nízké teploty vznikajícím oxidem uhličitým a chuťově dozrává.

Net

Další odpovědi
petra15

a na jejich kvalite moc zalezi.....
normalne se pouzivaji jen "velkotrzni"kva­sinky, ale kvalitni piva–nevim jestli v Cechach vubec–maji vlastni "chov"kvasinek–znamo od bavorskych piv…
a jeste jak to poznat : velkotrzni obycejne chutnaji trochu spalenym plastikem…fuj tajbl…(no Petro ty se ale vyznas…)
Doplňuji:
ale do ktereho ?
to by mne taky zajimalo:)