Avatar uživatele
anonym

Do ktere zastrcky dat kabel na nabijeni?

Dobry den, mam nabijecku, ve ktere jsou dve diry

5V=Max.1.0A

5V=Max.2.1A

Co to znamena, nevite? A do ktere mam zasunout kabel?

EDIT: Mma tento telefon https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://m.he­ureka.cz/mobil­ni-telefony/huawei-p8-lite-2015-dual-sim/&ved=0ahU­KEwjfwLzLmobVA­hUC7xQKHfhgCF8QFgg3MA­A&usg=AFQjCNH-dOv2Pci4q3HF6­DCWnW2VH-1tDg

Tim padem by melo byt 2.1 v pohode, ne?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 2472 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Nečekaně to znamená, jak velký proud přes ně může téct. Takže si u toho co chceš nabíjet najdi jaký nabíjecí proud se má použít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Víme. Pokud máš zařízení schopné rychlého dobíjení (typicky powerbanka či nějaké novější telefony), dej ho do zásuvky 2.1A. U ostatních zařízení je to jedno, 0,5–1A je maximum co si dokážou vzít.

S velkou pravděpodobností je to u mnoha těchto zdrojů jedno, stejně obsahují jen jeden zdroj dimenzovaný na 3A a zástrčky zapojeny paralelně bez omezení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Čísla udávají maximální proud který je ta zásuvka schopna poskytnout. Tedy 1A nebo 2A. Čím vyšší proud, tím rychleji se ti zařízení nabije. Ale pozor! Záleží na tom, jaký proud je nabíjené zařízení schopno odebírat, obecně by mělo platit že větší zařízení (tablety) nebo velké moderní telefony by měly být schopné odebírat 2A. Ale vůbec to nemusí platit, moje zkušenost je, že se mi mobil rychleji nabíjí v té slabší zásuvce 1A.
Ať to zapojíš do kterékoliv, nic nepoškodíš !!! Mobily většinou vypisují odhad doby na nabíjení, nebo vypíšou „Nabíjení“ nebo „Rychlé nabíjení“ – tak se pak podle toho řiď a používej tu výhodnější zásuvku.

S rychlostí a nabíjecím proudem souvisí kablík kterým to k nabíječce připojíš. Pokud ti k tomu dodali krátký (10cm) kablík, tak jej použij. Pokud ho budeš kupovat, tak si pořiď co nejkratší to půjde a co nejtllustší – v odborné prodejně budou vědět který je na nabíjení nejlepší. Proud (a tedy i doba nabíjení) totiž podle ohmova zákona závisí na tloušťce toho kablíku – a rozdíl může být i několikanásobek !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A = amper
1A = starý mobil, mp3/4, atp.
2.1A = tablet, čtečka e-knich, powerbanka, atp.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Stáhni si uživatelskou příručku, jestli to v ní je:
https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/hu­awei-p8-lite-dual-sim/manual-navod/uzivatelska-prirucka/

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Briketko, přečti si co jsem psal… Nemá cenu nic studovat. Prostě jen zastrčit. Ty 2A totiž neznamenají, že je tam ten nabíječ nacpe – to prostě fyzikálně nejde. On jenom je schopen je v případě potřeby dát.

před 2471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Psal jsem ti jasně, ať to vyzkoušíš. Teoretizování nepomůže, pokazit to nemůžeš – proč se mám opakovat?

před 2472 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Já tomu nerozumím ;)

před 2470 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek