Pavel1212

Do které skupiny látek patří glycerol?

Nejlepší odpověď
quentos

mezi alkoholy (jako všechny ostatní látky obsahující hydroxyskupinu -OH)

Další odpovědi
kenyrts

Glycerol.
Látka patří do skupiny: Modifikované škroby a zahušťovadla
Popis:
Glycerol vzniká jako vedlejší látka při výrobě mýdel. Také se vyrábí syntetickou cestou. Využití glycerolu je ve farmaceii, dále k ošetření např. sýrů, sušeného ovoce, při výrobě cukrovinek, pekařských i masných výrobků, alko i nealkonápojích apod. Glycerol je látka, kterou tělo využívá jako energii. Látka je v malém množství považována za bezpečnou. Ve velkém množství může způsobit nevolnost, bolení hlavy a problémy diabetikům a lidem s nemocí ledvin a jater. V ČR je používání glycerolu povoleno v nezbytném množství s výjimkou dětské výživy. V USA je používání glycerolu povoleno.
více viz link:

Zdroj: http://www.emul­gatory.cz/sez­nam-ecek?prisada=E422