Usoman

Do které nemocnice v Praze by se prioritně sváželo největší množství zraněných lidí v případě velké pohromy?

Kdyby v Praze došlo rychle a nečekaně k velké katastrofě, při které by byli vážně zranění tisíce lidí, do které nemocnice by se sváželi prioritně? Pravděpodobně by se snažilo toto velké množství pacientů rovnoměrně rozprostřít do všech emergency velkých nemocnic v Praze, ale máme nějakou, jež je připravena na takovou dramatickou situaci lépe než jiné?

Odpovědi
JájsemRaibek

Usomane, na to je tzv. traumaplán a ten se aktivuje při větším počtu zraněných.
A jen pro informaci, pokud by se událost stala v Praze, tak prioritně by se pacienti odváželi do vzdálenějších nemocnic a to z důvodu, aby ti, kteří jsou zraněni lehce a požadují ošetření mohli snáze zajít do nejbližších nemocnic.

Zdroj: https://tydenik­policie.cz/trau­maplan-o-co-se-vlastne-jedna-2/

Edison

Rozváželo by se podle okamžitých kapacit. Případně klidně i mimo Prahu.