loruen

Do kolika let věku může mít fenka Jorkšíra bez rizika štěňátka?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze přesně odpovědět. Bude se to lišit u každého jedince. Březost je vždy do jisté míry rizikovým faktorem. Obecně by se dalo říct že cca do 7let.

Další odpovědi
repetelka

Nejnižší a nejvyšší věk kdy je možno fenu nebo psa použít k čistokrevné plemenitbě určuje Chovatelský řád a chovatelský klub kontroluje stav jednotlivých konkrétních chovných jedinců.
Množení nečistokrevných psů (tedy jedinců bez PP) nedoporučuji v žádném věku.