Smack

Do kolika let se tvoří mužům sperma ve varlatech?

Nejlepší odpověď
elkon

To je u každého muže jiné. Vliv na to má i životospráva a fyzická kondice.

Další odpovědi
Disraeli

Do smrti. Muž může být klidně ještě v osmdesáti, devadesáti plodný (pokud se toho dožije). Oproti ženám, kterým nastává menopauza mezi 50. rokem života.
Mužům se třeba může snížit kvalita spermií. Ale ani to není pravidlem a i tak jsou po tom plodní.
Takže kdyby byl ještě dědula aktivní a bez ochrany, tak může mít dítě ve svých 83 letech.
Může se ovšem stát neplodným vlivem nemocí, zánětů, nehod, určitých (toxických) látek.

Kepler

To je dost individuální a závisí to rovněž na kvalitě života. Nepříznivý vliv má znečištění prostředí některými chemickými látkami, užívání některých léků, kouření a alkohol. Spermatogeneze probíhá od puberty do individuálně vysokého věku. (wiki).

JežíšKristus

Do 99

Lgee

Celý život, akorát po 40 roku už je to zanedbatelné množství.

Pepa25

Studie v odkaze dokázala tvorbu spermatu až do 95 let věku, s tím, že počet buněk podílejících se na tvorbě spermatu „s věkem klesá s významnými individuálními rozdíly“.

Zdroj: https://pubmed­.ncbi.nlm.nih­.gov/16126445/

Jiří Bohumil

Pokud je má, tak většinou „furt“. Pouze jejich kvalita a schopnost oplodnění se časem, životosprávou, léky a případně některými nemocemi mění.

zjentek

Celý život ale od padesátky nahoru už s ním nikam daleko nedohodí!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.