Amie

Do kolika je normální jít na taneční?

Do kolika let je ještě normální začít s tanečníma a v kolika by se mělo začít spíše s těma pro dospělé, pokud jsme nikdy netančili?
Doplňuji:
Takže pokud pouze potřebuju základy a netoužím po tom umět tančit trvale jsou lepší normál? je mi 19.

Nejlepší odpověď
Damiana

Myslím, že do konce střední školy. Pak už bys měla navštěvovat taneční pro dospělé. My na ně s mužem chodíme, sejde se tam pestrá věková skupina a tančí s námi právě i loňští maturanti, které tanec „chytnul“. 🙂
Doplňuji:
Jak píšu, do konce střední školy. Určitě je lepší, když budeš do tanečních chodit se spolužáky.
Ale pokud chceš umět jen základy, nemusíš nutně chodit do tanečních, můžeš si vybrat i taneční rychlokurs. Zkus se po nějakém poohlédnout. Známá takhle zvládla do měsíce základy deseti tanců (valčík, polka, ch-cha, jive, walz, tango, slowfox, foxtrot, blues, salza). Poprosila kamaráda, aby jí dělal na ty čtyři večery tanečního partnera a bylo.
Tanečních pro dospělé se také bát nemusíš, bývají dost fajn, piplají se tam se začátečníky poměrně dost, ale jen počítej s tím, že přijímají pouze páry!

Další odpovědi
anonym

Amie, to záleží na odvaze. Dcera jako studentka do tanečních chodit odmítla. Za to po třicítce zjistila, že jí základy společenského tance chybí, tak to doháněla v tanečních kurzech pro dospělé.
Vezmu-li to podle sebe, do normálních tanečních bych se asi dokázala přihlásit nejvýše do 20 let. Potom už bych raději vyhledávala kurzy pro starší.

Luky2331

Pokud vím tak je taneční pro náctileté. Tam si myslím, že tě vezmou tak do těch osmnácti. Potom jsou běžně taneční pro dospělá, tak pokud je ti 18 a více tak ti doporučuji přihlásit se tam. Už jenom pro to,že se tam budeš cítit lépe, než tancovat s „puberťákama“. Mě je osmnáct a taky sem se ještě k tomu něměl tam jít a asi ani nepůjdu 🙂

Drahuška999

Já tedy osobně nemám moc ráda tančení, tedy konkrétně tančení ve starém stylu. Daleko raději si libuji v moderních tancích a to třeba v tanci, který se jmenuje street dance. Dokonce jsme se i v Ostravě u nás přihlásili do taneční školy jménem 331 ( odkaz zde – https://www.331­.cz/streetdan­ce-juniors/ ) s našimi dětmi a velice si to užíváme 🙂