Janik11

Do kolika dní lze zrušit sňatek?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… manželství nejni smluvní vztah na zkoušku či s výpovědní dobou, to nejni eshop, že to můžeš do čtrnácti dnů vrátit bez udání důvodu … to je na furt, někteří se bejvalek nezbavili ani rozvodem, až funus je osvobodil …

Další odpovědi
Edison

Kdykoli. Rozvodem.

annas

Není to tak jednoduché. Přečtěte si dotazy a odpovědi v odkazu.

"Dobrý den, podmínka doby trvání manželství alespoň jeden rok je dána pouze u rozvodu tzv. dohodou, v případě rozvodu spornou cestou lhůta není.

Pokud jste však manželství uzavřeli teprve před třemi měsíci, předpokládám, že by vám soud uložil návštěvu manželské poradny, než by o rozvodu rozhodl. JUDr. Romana Lužná

https://www.id­nes.cz/onadnes/prav­ni-poradna-judr-romany-luzne.CRODINNPRA­VO/tema-1068

Rozvodové řízení – nesporné a sporné
https://www.ak­tkadlec.cz/cs/fy­zicke-osoby/rozvodove-rizeni/

Drap

Záleží na tom, jak rychle rozhodne soud v rozvodovém řízení.

elkon

Nelze. Když se dva lidi (muž a žena samozřejmě) berou, tak na celý život. Že to někdy nevyjde, to se stává. Zřejmě to uspěchali a dobře se nepoznali. Zůstat ale sám, je nejlepší cesta ke stáří v samotě (bez rodiny). Čím je pak člověk starší, tím víc to na něj dolehne. To bych zažít nechtěl. A proto jsem se oženil, mám dvě dcery a vnoučata.

dubraro

To, že sňatek lze po určitou dobu od uzavření jednoduše zrušit, je pověra. Sňatek zaniká jedině rozvodem nebo smrtí.

Rokio

Mc Merkurion: To je jeden z důvodů, proč se nikdy neožením. Raději se budu starat o bohatnutí a blaho své rodiny. Rád bych se ale stal strýcem a pak platil vzdělání svému synovci/neteři.

Mc Merkurion

… no, nejni nad hodný strejčky … ale bohatnul bych pro sebe, proč to rozdávat …