Frank.S

Do kdy musí ten, pronajímatel vrátit kauci na byt???

Chci dát výpověď z nájmu a výpovědní lhůta skončí v červenci, kdy se odstěhuju pryč. Do kdy musí pronajímatel vyplatit kauci, kterou jsem složil při nastěhování do bytu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Podle nájemní smlouvy, ta může být jakákoli-resp. co si v ní o kauci ujednáte to tam máte.

Další odpovědi
cukrar

Vždy podle smlouvy, kterou jste uzavřeli..
Viz zákon:
§ 2254 Jistota
(1) Ujednají-li strany, že nájemce dá pronajímateli peněžitou jistotu, že zaplatí nájemné a splní jiné povinnosti vyplývající z nájmu, nesmí být jistota vyšší než šestinásobek měsíčního nájemného.
(2) Při skončení nájmu pronajímatel vrátí jistotu nájemci; započte si přitom, co mu nájemce případně z nájmu dluží. Nájemce má právo na úroky z jistoty od jejího poskytnutí alespoň ve výši zákonné sazby.

zzzlatokopka

Pokud skládám kauci, tak k té kauci podepisuji smlouvu, která přesně určuje za jakých podmínek musí být s kaucí nakládáno, tzn. i to, kdy ji majitel vrací a co vše s ní může odečíst.

Pokud to ve smlouvě není, tak je to dost blbé:-((( On ji bude dle mého názoru zadržovat minimálně do doby, než bude mít všechna vyúčtování, za vodu, topení atd. a pak do 30 dní by ji měl vyplatit. Většinou to takto smlouvy upravují. Nečetla jsem tu tvou, tak nevím co v ní máš ty.

arygnoc

musíte sa pozrieť do zmluvy.

dávali ste kauciu:

  • pre prípad neplatenia [1]
  • pre hradenie nákladov na uvedenie bytu do pôvodného stavu po skončení zmluvy [2]
  • na hradenie nedoplatkov energiíí [3]
  • … alebo na čo vlastne?

[1] – po popodaní výpovede ste mali prestať nájom – ten je hradený kuaciou
[2] – nikdy, dodá vám faktúry i na praovníka na pozametanie pred domom a pod.
[3] – nikdy, dodá vám faktúry spoločných priestorov najmenej 6 blokov v okolí.

nechápem, ako môžete jednať s niekým, kto vám nedôveruje a pokladá vás dopredu za neplatiča, tj. požaduje nejakú kauciu, a uzavrieť s ním zmluvu.

;-Q