3nero3!

Do kdy lze podat návrh k soudu?

Byl vydán pravomocný rozsudek u trestního soudu, kdy soud žalovaného potrestal za ublížení na zdraví. Žalobce byl soudem odkázán s požadavkem na náhradu ušlé mzdy na občanskoprávní soud. Je nějaká lhůta, do kdy může být návrh podán? Připadá mi, že by měla být. Přece si nemůže navrhovatel vzpomenout třeba za deset let od pravomocného rozhodnutí o trestném činu…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kelt se trošku začetl jinam, protože se nejedná o odvolání, ale o podání nové tzv. civilní žaloby.
Lhůta je 3 roky.

Další odpovědi
Kelt

Na každém dokladu od soudu je uvedeno, do kdy se dá odvolat, pokud tam vysloveně není uvedeno, že odvolání neexistuje. No a každý člověk, který má něco do činění se soudem, má k dispozici právního zástupce, který danému vysvětlí potřebné informace.

3nero3!

Kelte, kdybych měla k dispozici doklad od soudu, asi bych se neptala, že? jájsemRaibek – děkuji za informaci.