Jahoda

Do jakých pokrmů používáte muškátový oříšek Vy?

Dobrý podvečer.

Zajímalo by mě, do jakých pokrmů používáte muškátový oříšek? Já ho dávám převážně k masu – k pečenému, k sekané, do nádivky, kterou dělám ke kuřeti. Zřídka do bramborové kaše (bramborovou kaši dělám často, ale s muškátovým oříškem zřídka), někdy do špenátu či polévky. A co Vy? K jakým jídlům muškátový oříšek upřednostňujete?

Děkuji a hezký večer.

Nejlepší odpověď
annas

Já střídám oříšek a květ. Do nádivky, do sekaných mas a do květákové polévky.

Další odpovědi
Mili @

Do květákové polévky – výborné!!!

rybíz

Hlavně do polévek, pokud ho mám. Někdy do sekané a někdy do šťávy s pečeným masem.

elektrikář

Je to součást perníkového koření.Do bramborové, a hovězí polévky ale jen trochu strouhnout je to velmi aromatické.